Садові доріжки з бруківки

садові доріжки
Садові доріжки своїми руками

Мощення доріжок і майданчиків, вже давно з простого ремесла перетворилося на справжнє мистецтво. Мощення є одним з найефектніших способів благоустрою територіїв ландшафтному будівництві. Садові доріжки з бруківки акцентують увагу на красі ландшафту під час пішохідної прогулянки, стають сполучною ланкою між різними зонами садової ділянки. Мощення дозволяє об’єднувати функціональність садових доріжок і декоративність дорожнього покриття. Приваблива сила мистецтва укладання доріжок, полягає в можливості експериментування з малюнком мощення, розмірами елементів мощення, кольоровою гамою і комбінацією різних матеріалів для укладання.

При виборі дорожнього покриття для укладання садових доріжок, доводиться враховувати архітектурні особливості заміського будинку, стиль навколишнього його саду, рельєф ділянки і функціональне призначення укладки. У сучасному ландшафтному будівництві, при мощенні доріжок і майданчиків, в якості дорожнього покриття, використовують, як матеріали перевірені століттями, так і сучасні матеріали для мощення доріжок

У ландшафтному будівництві, найбільшою популярністю користуються такі види мощення:

  • мощення гранітною бруківкою;
  • мощення садових доріжок, площадок з натурального каменю;
  • мощення клінкерною бруківкою; ;
  • мощення садових доріжок, площадок вібропресованою та вібролитою бруківкою; .

Компанія Vip Bruk пропонує індивідуальний підхід до виконання ландшафтних робіт по благоустрою території Вашої присадибної ділянки – ми виконуємо мощення доріжок і майданчиків тротуарною плиткою, тротуарною клінкерною бруківкою, гранітною бруківкою і натуральним каменем, з огляду на особливості різних грунтів і передбачуваних навантажень. Наша компанія зробить дизайни доріжки з бріківки , який робить укладку садових доріжок більш зручним в плані роботи та гармонійно скомпанованим з точки зору ландшафтного дизайну.

Садові доріжки з каменю
Садові доріжки з каменю

Садові доріжки і майданчики є одним з найважливіших і постійних елементів благоустрою. Можна сказати, що вибираючи матеріал для мощеня і визначаючи конфігурацію доріжок і майданчиків, Ви створюєте візитну картку свого дома. При виборі матеріалу для мощення садових доріжок, необхідно враховувати колір і фактуру обробки будинку, його цоколя, стін, і т.д. Така передбачливість дозволить в подальшому, при експлуатації садових доріжок, отримати максимальне задоволення. При мощенні доріжок і майданчиків на присадибній ділянці потрібно враховувати той факт, що якість укладання . Якщо бруківка на доріжці, після сильного дощу провалилася, або навесні на тротуарній плитці з’явилися тріщини, значить підготовка підстави для укладання садової доріжки, була зроблена неправильно.

Так яку потрібно основу під мощення садових доріжок?

Залежно від грунту і передбачуваного навантаження, вибирається та чи інша основа під мощення доріжок. Якщо у Вас суха ділянка, і потрібно прокласти садову доріжку, мощену наприклад бруківкою, то досить піщаної основи. Але якщо Ви хочете вимостити в’їзд в гараж гранітною бруківкою або клінкерною цеглиною, то основа під мощення доріжки має ретельно втрамбованою і багатошаровою. При виготовленні такої основи, для початку копається так зване «корито», з дотриманням всіх необхідних ухилів, глибиною 30 – 40 см. Після ретельного вирівнювання, земля ретельно втрамбовується віброплитою, в процесі трамбування земля ущільнюється і просідає на 2-3 см. Таким чином земля, яка перебуває під садовою доріжкою стає дуже плотною, і може витримувати значні навантаження. Потім на землю сипиться шар піску товщиною 5-10 см. Який також  ущільнюється віброплитою. Щебінь в даному випадку змішується різних фракцій.

Фото клінкерної доріжки з бруківки
Фото клінкерної доріжки з бруківки

Якщо грунт на ділянці глинистий, і на території ділянки немає дренажу, то шар піску необхідно збільшити до 15 см., Причому ущільнювати пісок потрібно поступово, пошарово, у міру збільшення товщини шару. Після того як пісок утрамбований, на нього настилають перший шар геотекстилю, і укладають шар щебеню, що виконує функцію несучої основи. В даному випадку, при мощенні доріжки, шар щебеню розподіляє навантаження на дорожу, не дозволяючи їй деформуватися, і зруйнувати дорожнє покриття.

Товщина щебеню залежить від передбачуваних навантажень на мощену доріжку. Якщо це пішохідна зона, то достатньо 10 см. А якщо це в’їзд в гараж або парковка, то шар щебеню необхідно збільшити до 15-20 см. Щебінь ущільнюється також як і пісок пошарово, за допомогою віброплити. Поверх щебеню укладається другий шар геотекстилю,

Закуповуючи матеріали для благоустрою території, наприклад купуючи пісок, перевагу потрібно віддавати грубозернистим або річковому, з низьким вмістом глини і пилоподібних частинок, а щебінь необхідний гранітний, фракції 5-40 мм., Гравій та вапняна щебінка не годяться для будівництва доріжок. І тільки після того як підставу для мощення доріжок готове, починається саме мощення доріжок. Елементи дорожнього покриття, укладаються на підстильний шар піску (іноді це може бути шар сухої суміші на бетонній основі) з необхідним зазором.

Після закінчення укладання дорожнього покриття, воно теж ущільнюється віброплитою, з єдиною різницею, в тому, що між покриттям садової доріжки і віброплити, має бути прокладена спеціальна гумова прокладка, що запобігає пошкодження дорожнього покриття. Який би матеріал не використовувався для мощення доріжок на Вашій ділянці, між окремими його елементами завжди є щілини. У них після закінчення мощення засипається пісок, який не дозволяє окремим його елементам «ворушитися» і в той же час, вільно пропускає воду. Таким чином ми отримали дуже міцні садові доріжки, що витримують значні вертикальні навантаження, які після будь-якої зливи залишаться сухими.