Натуральний камінь або бруківка: що вибрати?

бруківка натуральний камінь
Натуральний камінь, оформлення доріжок

При необхідності облаштувати садові доріжки і тротуари завжди виникає питання, що вибрати: бруківку або натуральний камінь? У кожного з цих будівельних матеріалів є свої переваги і недоліки. Для забудовника важливо розібратися в них і зрозуміти, у якого матеріалу більше переваг в залежності від його потреб. Ми сподіваємося, що наша стаття допоможе зробити вам цей складний вибір.

Сьогодні досить поширеним матеріалом для благоустрою територій є бруківка. Однак не менш поширеним є натуральний камінь, який використовується все частіше і частіше для благоустрою різних територій. Але набагато частіше даний матеріал використовується для облаштування паркових зон, також садових доріжок. Тобто тих місць, де даний матеріал буде виглядати найбільш органічно і привабливо.

Говорячи про натуральний камінь, всім на думку спадає його багатий і дорогий зовнішній вигляд. Відповідно, якщо власник ділянки хоче показати свій статус, то вибір, швидше за все, впаде на натуральний камінь. Повсюдно відомо, наскільки висока собівартість видобутку та обробки натурального каменю, тому він явно буде коштувати дорожче тротуарної плитки з бетону. Для наглядності представимо вам декілька фото із нашого об’єкту який був замощений натуральним каменем. Більше фото можна переглянути у нашій фотогалереї.

клумба з натурального каменю
Обрамлення клумби натуральним каменем

Чи можна використовувати натуральний камінь замість бруківки, і яка його ціна?

Натуральним каменем мостили дороги і тротуари в усьому світі з давніх часів. Стара бруківка виготовлялася тільки з натурального каменю. Тому можна сказати, що першим на будівельному ринку з’явився в якості матеріалу для мощення тротуарів і доріг саме натуральний камінь. Текстура натурального каменю не потребує використання барвників. Саме походження цих матеріалів є екологічно безпечним для оточуючих. Хоча при цьому на виробництві його обов’язково перевіряють на наявність радіаційного фону.

доріжка натуральним каменем
Доріжка з натурального каменю

Натуральний камінь має наступні переваги. В першу чергу необхідно позначити його міцність. Даний матеріал є настільки міцним, що може експлуатуватися на протязі десятків років. Даний матеріал стійкий до стирання, тому не буде зношуватися швидко. І навіть після десятиліть експлуатації натуральний камінь буде залишатися таким же привабливим. Він не втратить свою форму, його зовнішній вигляд нічим не зміниться. Ви можете використовувати його незалежно від призначення території. Адже він є досить міцним, тому може витримати наїзд автомобіля, а також ходьбу пішоходів. Ви можете використовувати цей матеріал навіть на проїжджій частині.

Переваги натурального каменю:

  • Екологічна чистота;
  • Неймовірно довгий термін експлуатації;
  • Форма кожного елемента натурального каменю може бути неповторно унікальної;
  • На нього ніяк не впливають перепади температури навколишнього середовища.

Однак слід сказати і про недоліки натурального каменю. Основним його недоліком є ​​висока вартість. Оскільки даний матеріал дуже дорогий, то і бруківка, виготовлена ​​з нього, буде коштувати дуже дорого. Саме тому вона не всім по кишені. В даному випадку бруківка з бетону є більш практичною, оскільки її може дозволити собі практично кожен.

площадка з натурального каменю
Заїзд з натурального каменю

Сучасний матеріал – бруківка

Найпопулярніший на сьогоднішній день матеріал для створення доріжок – бруківка. Вона не обробляється на відміну від натурального каменю, а створюється в формах вібропресуванням або вібролиттям. Так як це штучний матеріал, то можна експериментувати з його колірним забарвленням. Собівартість виробництва бруківки є відносно дешевою в порівнянні з собівартістю видобутку і обробки натурального каменю. Тротуарна плитка виготовляється з цементно-піщаної суміші з додаванням гранотсева або щебеню дрібної фракції, а також пластифікатора. Щоб надати бруківці особливий колір, в цю суміш додається відтінок.

мощенння бруківкою
Заїзд вимощений бруківкою

Бетонна бруківка може мати різні кольори, також форми. Сьогодні виробники пропонують нам широкий асортимент цієї продукції. Що ж стосується гранітної бруківки або бруківки з будь-якого іншого натурального каменю, то серед такої бруківки є не дуже великий вибір кольорів. Виробниками вона ніяк не фарбується. І хоч така бруківка може мати різні відтінки, а також різні текстури, все ж яскравих і насичених кольорів серед цієї бруківки ви не знайдете.

До плюсів бруківки, які впливають на його вибір, можна віднести:

  • Можливість виготовлення форм тротуарної плитки абсолютно будь-якої складності;
  • Доступність матеріалів для виготовлення плитки;
  • Екологічність матеріалів;
  • Підтримка природного циркуляції води;
  • Висока міцність і морозостійкість.

До недоліків бруківки можна віднести хіба що її відносно низький статус у порівнянні з натуральним каменем. До сих пір залишається стереотип в суспільстві, що натуральний камінь виглядає багатше.

З вищевикладеного ми можемо зробити висновок, що тротуарна плитка на даний момент є більш вигідним матеріалом для мощення тротуарів, садових доріжок і площ. Вона забезпечує більш низьку собівартість робіт, різноманітність дизайнів та малюнків, легкий монтаж і демонтаж.