Як вибрати бруківку для свого подвір’я?

Бетонна тротуарна плитка (бруківка) відноситься до категорії найбільш довговічних і акуратних в плані зовнішнього вигляду покриттів, які призначені для укладання садово-прибудинкових доріжок і у дворах приватних будинків і котеджів. Її головна відмітна особливість полягає в простоті монтажу, завдяки якій її використовують з метою впорядкування не тільки прибудинкових володінь, але і територій громадського користування (наприклад, паркових зон). 

trotuarnaya-plitkaМаксимальний експлуатаційний період і характерні естетичні особливості бруківки залежать від грамотності підходу до її вибору, який потрібно робити, відштовхуючись від головних правил:

  • прийнятності навантажень;
  • зовнішніх даних тротуарного полотна. 

Яка бруківка підходить для приватного будинку

Перед вибором бруківки треба звернути увагу на товщину даного матеріалу. Вона повинна відповідати всім потрібним показниками міцності: 

  • до 60 міліметрів така бруківка підходить для укладання садово-прибудинкових доріжок і тротуарів громадського користування. Варто відзначити, що саме таку бруківку нерідко використовують в паркових зонах. 
  • від 60 до 80 міліметрів дана бетонна тротуарна плитка відмінно підійде для укладання стаціонарних автомобільних стоянок, як на приватних територіях (наприклад, в гаражі з навісом), так і приватного призначення (платні автостоянки). 
  • не менше 100 міліметрів така бруківка більш відповідним рішенням, якщо передбачається проїзд по ній вантажних транспортних засобів. Використовується зокрема державними компаніями або фірмами, що працюють по держконтракту в сфері укладання дорожніх покриттів на автомобільних трасах або стоянках при кафетеріях, готелях та інших закладах відповідної категорії (наприклад, де зупиняються далекобійники). 

Варто відзначити, що чим менше периметр біля бетонної тротуарної плитки, тим вище її міцність. Також не варто забувати про цикли замерзання, які вказуються, як правило, компанією-виробником бруківки.

Типи габаритів і види узорів бруківки

Яка бруківка підходить для приватної території? Перед відповіддю на це питання треба розуміти, що кожна тротуарна плитка має різні габарити і візерунки. Саме тому треба грамотно підходити до її вибору, щоб в подальшому не виникло питань, пов’язаних з недоліками раніше купленої бруківки. Створення дизайну Вашої території дасть змогу побачити ту чи іншу бруківку ще перед її покупкою, а гармонійно підібрані узори та фігури переконають вас в правильності вибору.

Бруківка виготовляється з наступних матеріалів: 

  • Натурального каменю. Така бруківка має високий експлуатаційний період і відмінні характеристики, пов’язані з перенесенням різких перепадів кліматичних температур. Єдиним її мінусом досить висока ціна. 
  • Клінкеру. Бруківка виготовлена ​​з клінкерної продукції найбільш близька за характеристиками до першої, але на відміну від неї, вона має гладку поверхню, рівністю кутів і простотою монтажу. 
  • Бетону. Бетонна тротуарна плитка є найбільш доступною на ринку покриттів, хоча в плані характерних особливостей, вона багато в чому поступається першим іншим видам бруківки. 

вибір бруківкиПісля того, як зроблений вибір, що стосується того, яку вибрати бруківку для будинку, треба купити її з запасом. Це необхідно зробити для того, щоб в разі необхідності не шукати ідентичного кольору покриття і створити на території найбільш точне співвідношення відтінків і кольорів. 

Яку вибрати бруківку для приватного будинку

Для багатьох людей задача, пов’язана з тим, яка бруківка підходить для приватного будинку, досить складна в плані реалізації. Вся справа в тому, що на сьогоднішній день на ринку дорожньо-присадибних покриттів і бетонних тротуарних плиток для автомобільних стоянок досить високо різноманітність, через наявність якого складно зробити реально правильний вибір. 

Перед тим, як вибрати тротуарну плитку, треба визначитися з матеріалом, з якого вона виготовлена. Його ми розібрали в минулому розділі натуральний камінь, цегла з глини, гумовий фракційний склад це найчастіше використовувані види бруківки при укладанні прибудинкових садибних доріжок на території приватних будинків і котеджів, а також об’єктів, які відносяться до комерційної категорії (кафетеріїв, магазинів, готелів і так далі). 

Як правильно підходити до вибору бруківки для приватного будинку і котеджу

Не варто думати, що проблемні сторони питання, зав’язаного на те, яка бруківка підходить для будинку, закінчуються. Під час вибору бетонної тротуарної плитки треба визначитися з її розміром, формою, кольором і способами розташування. Справа в тому, що деякі види матеріалів для укладання доріжок найбільше підходять для окремо взятих цілей. Наприклад, щільність бруківки, що укладається з метою освіти садово-присадибних доріжок, не повинна бути настільки ж міцною, як у бетонної тротуарної плитки, яка застосовується для створення автомобільних стоянок і доріг. По-перше, це додаткові фінансові витрати, по-друге, немає потреби робити міцну укладку для ходіння людей, яка може витримати кілька тонн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *